Skip links

Ötebery, Türk dünyasının girişimci kadınları KOİDER Bazaar etkinliğinde ürünlerini sergiledi

Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve KKTC’den iş kadınları derneklerinin üyeleri, Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (KOİDER) Bazaar etkinliğinde ürünlerinin yer aldığı stantlar açtı.

Kocaeli Kongre Merkezi’nde, Büyükşehir Belediyesi ve Girişimci İş Kadınları Federasyonu (GİFED) desteğiyle düzenlenen etkinlik ikinci gününde devam ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, konuşmasında, hükûmetlerin ve yerel yönetimlerin asli vazifesinin; ön açmak, fırsat oluşturmak, fırsatlara ulaşmayı kolaylaştırmak olduğunu söyledi.

Akademiye, iş dünyasına, gelişmeye, ekonomik kalkınmaya fırsat veren ülkelerin yükseldiğini, diğerlerinin geride kaldığının görüldüğünü belirten Büyükakın, “Bu mantıktan hareketle geçtiğimiz yıl yapılan organizasyonda KOİDER Başkanımıza ‘Bunu uluslararası düzeye taşıyalım.’ dedik. Bugün aslında Türk dünyası açısından da bir ilk gerçekleşti. Bu muhtemelen diğerlerini de teşvik edici olacak, örnek olacak. Bunun yenileri yapılacak. Bunu sağladığımız zaman, dış dünyayla ekonomik ilişkilerinizi güçlendirmenize de imkan vermiş oluyoruz. Yeni imkanları fark etmenize, o alanlarda yeni iş olanaklarına kavuşmanıza da yardımcı oluyoruz.” diye konuştu.

Ötebery Gıda olarak 4.Koider Bazaar etkinliğimizde bizlere eşlik eden tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunuyoruz.